Pachołek drogowy to element wykonany z tworzyw sztucznych, który z powodzeniem może być stosowany na zewnątrz do oznaczania niebezpieczeństwa na drodze, jak i wewnątrz budynków do wyznaczenia strefy. Dzięki materiałom takim jak PCV czy PE, mają one zwiększoną wytrzymałość również w trudnych warunkach atmosferycznych. Prowadzone roboty drogowe lub strefa wypadkowa, a także specjalne strefy w środku budynku, wymagają specjalnego oznaczenia. Jest to niezbędne, aby zachować bezpieczne warunki. Pachołek drogowy jest szczególnie przydatny w transporcie drogowym, ale także inżynierii drogowej. Gdzie można je ustawiać? Tuż obok wykopów, wyłomów, uszkodzeń na drodze, informują uczestników ruchu drogowego o zagrożeniach na drodze. Można je też ustawiać w szeregu i wtedy wyznaczają trasę do poruszania się.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o pachołkach drogowych?

Pachołki drogowe doskonale sprawdzają się także w budynkach typu hale czy magazyny, a także supermarkety. Można w ten sposób oznaczać uszkodzony, malowany lub śliski obszar, a także strefy ruchu. Dzięki temu, że są lekkie i można je piętrować, sprawdzą się w wielu sytuacjach. Jako wygodne akcesoria do przenoszenia i przechowywania, każdy może je dowolnie przesuwać i składować. Dzięki elementom odblaskowym, są dobrze widoczne i na pewno każdy zauważy ostrzeżenie o niebezpieczeństwie. Różne wymiary pozwolą dobrać odpowiednie pachołki drogowe do sytuacji. Często posiadają one fluorescencyjne pasy dla jeszcze lepszej widoczności, co pozwala bez problemu zobaczyć je, nawet gdy jest ciemno. Dociążona podstawa sprawia, że są one bardziej stabilne. Dostępne wysokości to na przykład 0,75m lub 1m, dla wygody oznaczania poszczególnych miejsc.

Pracodawca ma obowiązek wyznaczyć niebezpieczne strefy w zakładzie pracy i to na nim spoczywa ta odpowiedzialność. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy dokładnie określają w jakich sytuacjach trzeba wyznaczyć niebezpieczne miejsca. Dzięki temu, zarówno pracownicy jak i Klienci mogą czuć się bezpieczniej w ruchliwym miejscu pracy. Pachołki drogowe pozwolą tanio wyznaczyć niebezpieczny obszar i poinformować o pracach drogowych lub wewnątrz budynku. Dzięki nim, maleje ryzyko wypadku zarówno na drodze, jak i na magazynie, gdzie na przykład poruszają się takie pojazdy jak wózki widłowe, które bez oznaczenia stref mogą wejść w kolizję z innymi obiektami lub co gorsze, z ludźmi. Zapobieganie takim zdarzeniom leży w dobrym interesie pracodawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj