Wybór spodni motocyklowych nie należy do prostych czynności. Trzeba pamiętać, że każdy miłośnik motorów ma odmienną budowę oraz inny obwód pasa i ud. Poza tym każdy ma swoje upodobania i ulubiony materiał. W trakcie przymierzania spodni warto usiąść za kierownicą jednośladu i sprawdzić, czy protektor kolanowy znajduje się w odpowiednim miejscu. Istotne jest także, by kostki u dołu spodni były właściwie zabezpieczone przez nogawkę.

Materiał tekstylny czy skórzany?

Wybierając spodnie motocyklowe, trzeba zdecydować się na odpowiedni materiał. Produkty tekstylne mają szerokie zastosowanie, jeśli chodzi o odzież motocyklisty. O wiele lepiej jeździ się w spodniach z tego produktu zarówno podczas wysokich, jak i niskich temperatur. Żeby jednak tak było będziemy potrzebować otwieranych wlotów powietrza oraz wypinanej membrany. W kurtce czy spodniach motocyklowych tekstylnych bez problemu przemkniemy przez deszcz oraz w temperaturze 10 lub 30 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o odzież skórzaną, to nie będzie miała ona tak szerokiego spektrum działania. Skóra zdaje egzamin w temperaturach około 18-26 stopni Celsjusza. Poza tym odzież skórzana nie będzie tak odporna na deszcz. Jednak jest bardzo odporna i nie powinna się przetrzeć po wywrotce lub jednym szlifie.

Właściwy dobór spodni

Jeśli chodzi o spodnie motocyklowe tekstylne, to mogą się one z czasem stopić lub przetrzeć. Jednak potrafią wytrzymać nawet duże tarcie w zetknięciu z asfaltem. Do zadań tego rodzaju odzieży należy utrzymanie temperatury oraz tarcia z dala od naszej skóry. Warto przy tej okazji wspomnieć, że do najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu spodni motocyklowych należy złe umiejscowienie ochraniaczy. Gdy przymierzamy spodnie w pozycji stojącej, ochraniacze powinny znajdować się poniżej kolan. Dopiero po zajęciu miejsca na motorze przesuną się one centralnie na kolana. Ochraniacz powinien znaleźć się za zgięciem nogi i musi chronić całą dolną i przednią część kolana.

Ważne są szczegóły

Kiedy przymierzamy spodnie motocyklowe, należy to zrobić z warstwami wewnętrzny oraz bez nich. Różnica między punktami skrajnymi może nawet dochodzić do pół rozmiaru, zatem jest dosyć spora. Jeśli chodzi spodnie skórzane, to należy koniecznie pamiętać o rozbiciu. Protektory muszą leżeć w tej samej pozycji, jak ma to miejsce w przypadku odzieży tekstylnej. Jest to tym bardziej istotne, gdy mamy do czynienia ze slajderem. Cała część ochronna nie powinna ruszać się na boki. Warto też zwrócić uwagę na tylną część spodni. Im mniej zmarszczek na materiale w nowej skórze, tym mniejsze prawdopodobieństwo efektu pampersa po rozbiciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj